Nezaradené

Ako do firmy „uloviť“ tých správnych ľudí

Ak vás zaujal názov tohto článku, pravdepodobne potrebujete do firmy pritiahnuť tých „správnych“ ľudí, pretože vaši súčasní spolupracovníci vám nevyhovujú, nie sú dosť výkonní, často absentujú v práci alebo sa nedá na nich spoľahnúť.

Naša odpoveď znie: NIE. My nedávame rady, ako uloviť žraloka na trhu, pretože takto to už nefunguje. Môžete to síce skúsiť a platiť inzeráty, najať spoločnosť, ktorá vám zaručene vyberie len tých najlepších, ale výsledok bude stále rovnaký. Jednoducho preto, že vy už tých správnych zamestnancov máte. Určite máte výhrady, že to nie je pravda. Ale čo keby bola. Keby ste mali harmonický kolektív spolupracovníkov, ktorí by s radosťou odvádzali tú najlepšiu prácu.

Takýto úžasný kolektív samozrejme nevznikne sám od seba, treba sa oň dobre starať. Z tohto uhla pohľadu nemá výmena jednotlivých členov zmysel, pretože existuje riziko, že to bude zase niekde škrípať. Takže ako jednoducho podporiť kolektív, aby sme mali tých správnych ľudí na správnych miestach?

Nám funguje DÚHOVÁ KOMUNIKÁCIA ®, ktorá krásne vyzdvihuje silné stránky osobnosti a zároveň dokáže prezradiť, či konkrétny človek naozaj pracuje na tom správnom mieste. Ak to tak nie je, stačí k silným stránkam dotyčného priradiť zodpovedajúce úlohy, možno popresúvať kompetencie, aby tí naši správni ľudia zapadli na správne miesta. Situácia win-win. Sú to jednoduché zmeny, ktoré prinášajú merateľné výsledky. Zmeny, ktoré sú udržateľné a z dlhodobého hľadiska znižujú náklady. Alebo chcete investovať do „lovenia“ a zaškoľovania stále nových ľudí?

Inšpirujte sa spolu s nami DÚHOVÝMI ČÍSLAMI A KOMUNIKÁCIOU ® a vytvorte si svoj spokojný kolektív.

 

Barbora a Martin

#spokojnyzivot